top of page

2022 Şampanya Kıtlığı Yılı Mı Olacak?

Bu yıl biteceği varsayılan fakat devam eden pandemi süreci nedeniyle zaten zorlu bir süreç yaşandı. Bu durum yetmezmiş gibi bir de şampanya kıtlığı bizi bekliyor. 

2022 Şampanya için Zorlu Bir Yıl Olacak

2022 Şampanya için Zorlu Bir Yıl Olacak

2022’de kaliteli bir şampanyayla kutlama yapmayı dört gözle bekleyenler, özellikle üst düzey bir şampanya çeşitliliği istiyorlar ise büyük bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalabilirler.

İçki satıcıları, Moet & Chandon ve Veuve Clicquot gibi şişe başına 50 dolardan ve 100 dolardan fazla perakende satış yapabilen markaların birçok markette tükendiğini söyledi. Alışveriş yapanları daha az kaliteli bir markaya veya başka seçenekleri seçmeye zorladığını söylüyor.

Tedarik Zinciri Sorunu Şampanya Kıtlığının Temel Nedeni

Tedarik Zinciri Sorunu Kıtlığın Temel Nedeni

Şampanya kıtlığı sorunun üç temel nedeni var: Şampanyaya artan talep, azalan üzüm hasadı ve ayakkabıdan, oyuncaklara ve evet, şampanyaya kadar birçok ürünün üretimini ve dağıtımını ciddi şekilde yavaşlatan kesintiye uğramış bir tedarik zinciri sorunu. Bunlar durumun temel nedenlerini oluşturmakta.

İmza Şampanya Markaları Tükeniyor Mu?

İmza Markalar Tükeniyor Mu?

Wine.com’un kurucusu Michael Osborn, “Bu faktörler, bu sezon ABD’deki perakendeciler üzerinde önemli bir baskı yarattı” dedi. “Maalesef bazı marketlerde Dom Perignon ve Veuve Clicquot gibi imza markaların şampanyaları tükendi. Ama tamamı değil.” Bu arada, şampanya ve köpüklü şarap talebinin 2019’dan bu yana %120 arttığını da sözlerine ekledi.

Şampanya

Osborn, şirketin Champagne tedarikindeki daralmayı beklediğini ve popüler markaları stoklamak için çaba sarf ettiğini söyledi. Osborn, “Bu, tatil satış sezonunda iyi bir arz elde etmemizi sağladı” dedi.

Noel’den Beri Üst Düzey Şampanya Kıtlığı Yaşanıyor

30 dakika içinde kapınıza şampanya siparişi verebilen alkol dağıtım servisi olan Saucey,  şampanya ürünün bulunabilirliğinin yılbaşı öncesi zaten problemli olduğunu söyledi. Ve Noel’den beri ise üst düzey markaların bulunmasının zor olduğunu dile getirdi.

Noel'den Beri Üst Düzey Şampanya Kıtlığı Yaşanıyor

Şampanya Kıtlığına Alternatif Çözümler

60 dakikadan daha kısa sürede teslimat sunan çevrimiçi likör satıcısı olan Drizly, Champagne ve Prosecco’nun yılbaşından önce sitesinde en çok satın alınan köpüklü şaraplar olduğunu söyledi. Şirketin marka direktörü ve tüketici iç görüleri başkanı Liz Paquette, “Tüketicilerin henüz Drizly’de alternatifler aradığına dair işaretler görmüyoruz. Tüketicilerin yerel düzeyde tedarik sorunları yaşaması durumunda mevcut başka seçenekler var” dedi. Liz Paquette’ın ele aldığı bu seçenekler arasında Sparkling Rosé, Cava ve Amerikan köpüklü şarapları yer alıyor.

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

4 görüntüleme

Comments


bottom of page