top of page

Alışveriş Çılgınlığı: Los Angeles

Los Angeles alışveriş merkezleri, çoğu zaman muhteşem Kaliforniya güneşine maruz kalan parlak, temiz yerleşimleri ve rahat alanları sayesinde popülerdir.

LA kültürünü özümsemek için alışveriş merkezine gezi şarttır. LA’daki alışveriş merkezleri sadece alışveriş yapmak için değil, lezzetli yemekler yemek, smoothie yudumlamak, sinemaya gitmek ve hatta yoga dersi almak için gidilen yerlerdir. Buralar öyle devasa boyutlardadır ki kaybolmamaya dikkat edilmelidir. Haydi gelin bu devasa ve güzel alışveriş merkezlerine birlikte bakalım.

Grove

Grove, Los Angeles’ta önde gelen bir açık hava alışveriş kompleksidir. Nike, Sephora, Topshop, Nordstrom, Banana Republic ve Anthropologie dahil olmak üzere burada yaklaşık 50 perakendeci bulunmaktadır. Burada yıl boyunca sık sık etkinlikler gerçekleşmektedir. Ayrıca alışveriş merkezinin Pasifik Tiyatroları adı verilen kendi Art Deco tarzı sineması bile vardır.

Los Angeles Grove

Grove’da suşiden hamburgere kadar bir düzineden fazla yemek seçeneği vardır. Ayrıca burada Barnes & Noble, Groundwork Coffee veya Starbucks gibi kahve zincirleri de bulunmaktadır. 

Westfield Century City

Westfield Century City; şehrin göbeğinde bulunan, devasa bir gurme yemek salonu, sayısız lüks cadde mağazası ve şık bir The Terrace olarak adlandırılan kendi açık hava etkinlik alanı ile etkileyici bir alışveriş merkezidir. Burada, H&M, Free People, Kiehl’s, Kate Spade, Thomas Pink ve Swarovski mağazaları bulunmaktadır.

Westfield Century City

Third Street Promenade

Third Street Promenade, ikonik Santa Monica İskelesi’ne sadece 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bu yaya dostu caddede Urban Outfitters, GUESS ve Armani Exchange gibi pek çok mağaza bulunmaktadır. Ayrıca alışveriş merkezinde yer alan sinema sayesinde Hollywood’un en son gişe rekorları kıran filmlerini gösteren bir sinema salonu bulunmaktadır. Sinemaseverler bu durumdan fazlasıyla memnun kalacaklardır.

Third Street Promenade

Third Street Promenade, sokak eğlencesi için de harika bir yerdir. Gezinti yolu boyunca coşkulu sokak çalgıcıları bulunmaktadır ve bu çalgıcıları dinleyerek yürümek fazlasıyla eğlenceli olacaktır. Ayrıca birkaç saatlik alışverişin ardından Santa Monica İskelesi’ne yürüyüp Kuzey Pasifik Okyanusu manzarası eşliğinde rahatlamakta mümkün!

Hollywood & Highland

Hollywood Bulvarı’nda asla sıkıcı bir an yaşanmaz ve aynı şey Hollywood & Highland’daki alışveriş merkezi için de geçerlidir. TCL Chinese Theatre, Dolby Theatre ve Walk of Fame gibi ikonik turistik mekanların birkaç adım ilerisinde yer alan bu alışveriş merkezi, Hollywood Bulvarı gezintisine başlamak için mükemmel bir yerdir.

Hollywood & Highland

Tanıdık favori markalar arasında Gap, American Eagle ile Swatch, Bebe ve Hot Topic gibi küçük zincirler yer almaktadır. Buradan bir anı olarak bir şeyler götürmek istenir ise alışveriş merkezinde mükemmel hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır. Hollywood & Highland genel olarak kalabalık bir yer olsa da efsanevi konumu sayesinde kesinlikle ziyaret edilmesi gereken alışveriş merkezlerinden biridir.

Americana

Americana, Los Angeles’taki en iyi alışveriş deneyimlerinden birini sunmaktadır. Bu güzel tasarlanmış açık hava alışveriş merkezinde alışveriş, buzdağının sadece görünen kısmını kapsamaktadır.  Glendale’de bulunan bu pitoresk alışveriş merkezinde; yemek mekanları, barlar, sinema salonu, geniş yeşil bir çimenlik alan, ücretsiz yoga gibi yıl boyu süren etkinlikler gerçekleşmektedir. 

Americana

Mağazalarda vakit geçirmek isteyen ebeveynler için salı günleri 11:00-13:00 saatleri arasında bir çocuk kulübü bile bulunmaktadır.

Westfield Topanga & the Village

Westfield Topanga & the Village alışveriş merkezi kusursuz açık alanıyla dikkat çekmektedir. Siyah taş kaldırımlar çiçekli sokak lambalarıyla doludur ve mağaza cepheleri lüks doğasına işaret eden şık tentelerle örtülüdür. Lüks mağazalardan Tiffany & Co., Gucci, Salvatore Ferragamo, Louis Vuitton, Cartier, Burberry, Jimmy Choo gibi mağazalar bulunmaktadır.

Westfield Topanga & the Village

Restoranlar tüm açık havada verandada yemek yeme imkanı sunmaktadır ve burada bir spor salonu, spa, yoga stüdyosu ve gerçek LA tarzında çiftçi pazarı bile bulunmaktadır.

Glendale Galleria

Kaliteli bir alışveriş çılgınlığının yanı sıra çok yönlü bir eğlence deneyim için Glendale Galleria en doğru yerdir. Bu büyük alışveriş merkezi; Apple, Bloomingdale’s, Macy’s gibi markaları bulundurmaktadır ancak en ilgi çekici özelliği ek tesisleridir. Bu alışveriş merkezi muhteşem bir yemek alanı, çocuk oyun alanı ve sayısız spa salonu ile alışveriş merkezinde gerçekte ne kadar zaman geçirdiğinizin farkında bile olunmayacak kadar aktivite imkanı sunmaktadır. Ayrıca bir değil iki park yeri olduğunu ve her ikisinin de ücretsiz olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Glendale Galleria

Bloc

Finans, mücevher, moda ve tiyatro alanlarını birbirine bağlayan hareketli 7. cadde koridorunda bulunan Bloc, Downtown Los Angeles’ın merkezinde yer alan şık bir açık hava alışveriş merkezidir. Macy’s; açık bir pazar yeri ve özenle seçilmiş yerel butikler, zanaatkarlar, önde gelen perakendeciler ve yemek mekanları ile kendini farklı kılmaktadır.

Bloc

Tasarımı ve konumu göz önüne alındığında, pazar yerinde meyve suları içerek sohbet eden veya ahşap teraslarında bir kadeh şarap içen her türden ziyaretçi burada bulunmaktadır. Alışveriş merkezi ayrıca şehirdeki en havalı canlı performanslardan bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

LA’daki Alışveriş Yerleri;

Rodeo Drive

Beverly Hills’deki Rodeo Drive, Los Angeles’ta alışveriş yapmak için en iyi yerlerden biridir. Leonardo DiCaprio, Hugh Jackman ve Britney Spears gibi ünlü isimlerin üst düzey tasarımcı butiklerinde alışveriş yaparken görüldüğü bu ünlü caddede tamamen lüks mağazalar bulunmaktadır.

Rodeo Drive

Ziyaretçiler genellikle Rodeo Drive’a vitrinlere bakmak ve yol boyunca ünlüleri görmek için gelmektedirler. Rodeo Drive, Santa Monica Bulvarı’ndan Dayton Yolu’na kadar uzanmaktadır. Yol boyunca Via Rodeo ve Rodeo Drive tabelası gibi birçok olağanüstü fotoğraf çekim yeri bulunmaktadır.

Abbot Kinney Boulevard

Abbot Kinney Bulvarı, şık bir caddedir ve onu Venice Beach’teki en iyi alışveriş alanlarından biri yapmaktadır. Hareketli bölge, Venedik Bulvarı’ndan Pasifik Bulvarı’na kadar uzanmaktadır ve burası kozmetik, spor giyim, mücevher ve ayakkabı satan mağazalara ev sahipliği yapmaktadır.

Abbot Kinney Boulevard

Abbot Kinney Bulvarı da ünlülerin uğrak yeri olduğu için fiyatlar ortalamanın biraz üzerinde yer almaktadır. Vitrin alışverişi her zaman olduğu gibi ücretsizdir.

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

13 görüntüleme

Comments


bottom of page