top of page

Alıveriş Çılgınlığı: Washington DC

Washington DC’deki alışveriş merkezleri her zaman birincil cazibe merkezi olarak düşünülmemektedir. Fakat bu şehir her türden lüks, bağımsız ve mega perakendecileri sunan bir alışveriş cenneti olarak kabul edilmektedir. Burada en popüler markaları bulunmaktadır.

Alışveriş merkezleri harikadır çünkü yemek yeme, etkinlik ve eğlence alanları da sunmaktadır. Washington DC’de bulunan herhangi bir alışveriş merkezi gezintisi, havanın kötü olduğu durumlarda veya sadece farklı bir şey istediğiniz bir günü geçirmek için harika bir yoldur.

Buradaki alışveriş merkezleri, istenebilecek hemen hemen her türlü alışveriş deneyimini sunmaktadır. Washington DC’deki alışveriş geziniz için en iyi alışveriş merkezlerinden ve mağazalarından bazılarına hadi birlikte göz atalım.

CityCenterDC

CityCenterDC; lüks yemek ve eğlencesi ile 10 dönümlük alanında en yeni ve büyük uluslararası lüks moda markalarını, diğer üst düzey butikleri sunmaktadır. Burada Kate Spade, BOSS, Salvatore Ferragamo ve diğerleri gibi çok çeşitli mağaza seçenekleri bulunmaktadır.

Washington CityCenterDC

Ayrıca bu alışveriş merkezi; ziyaretçiler için kamusal alanda ücretsiz egzersiz programları, konserler ve diğer etkinlik fırsatları da sunmaktadır. Rahat bir alışveriş ve yemek deneyimi için gidilecek yer CityCenterDC’dir.

Gallery Place

Gallery Place, popüler büyük markaların yanı sıra eğlence mekanları, yemek mekanları ve diğer etkinliklere sahip bir alışveriş merkezidir. Bar Louie veya Sushi Go Round gibi restoranlardan birine gitmeden önce Ann Taylor veya Urban Outfitters gibi popüler mağazalarda alışveriş yapabilme imkânı da bulunmaktadır. Ayrıca bir Hollywood filmini izlemek için Regal sinemalarına veya Lucky Strike’da bowling oynamaya gidilebilir. Hatta tesis bünyesinde yer alan spor salonunda egzersiz bile yapılabilir.

Gallery Place

Alışveriş merkezi, Chinatown bölgesindeki şehir merkezine yaklaşık 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Verizon Center’ın hemen yanındadır, bu yüzden orada bir konser veya gösteri izlemek için gelmeyi planlarsanız burası vakit öldürmek için iyi bir mekandır.

Union Station

Union Station; 100’den fazla mağaza, bir açık hava pazarı, eğlence seçenekleri ve yemek mekanları ile tren istasyonunda ikonik bir alışveriş deneyimi sunmaktadır. Burada bulunan ünlü perakendecilerden sadece birkaçı,:Jos. A. Bank Clothiers, President Puro, MAC Cosmetics ve H&M’dir. Mekân, en yeni gişe rekorları kıran tüm filmlerin gösteriminin olduğu 9 ekranlı bir sinemaya ev sahipliği yapmaktadır ve hepsi muhteşem Roma mimarisine sahip geniş bir yapının içinde yer almaktadır.

Union Station

Union Station, Washington şehir merkezine arabayla yaklaşık 15 dakika güneybatıda bulunan büyük bir tren istasyonudur. Burası, dışarıda eğlenceli bir gün geçirmek için iyi bir yerdir.

DC USA

DC USA, ünlü markaların yanı sıra yerel markalar sunan büyük mağazaların bulunduğu bir alışveriş merkezidir. Burası evin ihtiyaçları olan beyaz eşya ve diğer ev eşyaları için gidilecek en iyi yerlerden biridir. Bed, Bath & Beyond, Marshalls, Best Buy veya Target gibi mağazalar için gidilecek yer burasıdır. Çok popüler bir alışveriş merkezi olması nedeniyle otopark hızla dolabilmektedir, bu yüzden ziyarete gitmeden önce buna uygun bir plan yapılmalıdır.

DC USA

Burası, Washington DC şehir merkezinden sadece 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Mazza Galary

Mazza Gallerie, tümü gelişmiş ve şık butik markaların yanı sıra klas bir multipleks sinema imkânı sunan lüks bir alışveriş merkezidir. Alt kattaki yemek alanı, şık butiklerden alışveriş yaparken hızlıca bir şeyler yiyebilmek için çok çeşitli fast food yemek seçenekleri sunmaktadır.

Mazza Galary

Alışveriş merkezi, Washington şehir merkezinin kuzeydoğusuna arabayla yaklaşık 25 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Tysons Corner Centre

Tysons Corner Center, ziyaretçilerin gün boyu gezebileceği 300’den fazla mağazası ve restoranı ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır. Alışveriş merkezi, oyuncaklar ve koleksiyonlardan teknoloji, giyim ve aksesuarlara kadar her şeyin tek bir merkezde bulunmasını sağlamaktadır. Burada çok fazla seçeneğe sahip olan yemek restoranlarında birbirinden lezzetli yemekler yenebilir veya birkaç saat sinemada keyifli vakit geçirmek için güzel bir film izlenebilir.

Tysons Corner Centre

Alışveriş merkezinde filmlere ek olarak, Tysons Corner Centre’daki Plaza’da tüm yıl boyunca etkinlikler ve konserler bulunmaktadır. Ayrıca Tysons Corner Centre Washington şehir merkezine sadece 21 mil uzaklıkta yer almaktadır.

Tysons Galleria

Tysons Galleria, alışverişte seçici olanlar için birden fazla lüks marka seçeneği sunan kapalı bir alışveriş merkezidir. Armani ve Gucci’den Coach, Cartier ve Louis Vuitton’a kadar birçok mağaza burada bulunmaktadır.

Tysons Galleria

Washington şehir merkezinden batıya doğru yaklaşık yarım saatlik bir sürüş mesafesinde bulunmaktadır.


Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

4 görüntüleme

Comments


bottom of page