top of page

American Airlines Güvenirliği Hedefliyor

American Airlines şirketinin yeni CEO’su Robert Isom bu yaz tek bir şeyi hedefliyor: güvenilirlik.

American Airlines Bu Yaz ve Sonrasında Sorunlarını En Aza İndirmeyi Hedefliyor

Şirket geçen yıl diğer rakiplerinden daha hızlı büyüdü. Ama zaman zaman yolcular, hava durumu ve yetersiz personel gibi rutin zorlukların sonucu olarak aksaklıklarla karşılaştı. Southwest Airlines ve Spirit Airlines gibi diğer firmalar da benzer sorunlarla karşılaştı. Ve bu da tarifelerini kısmaya zorladı.

31 Mart’ta Isom, ABD’nin en büyük hava yolu şirketinin başına geçti. Önceliğinin, yolcuların bu yaz ve sonrasında American hava yolu şirketine güvenmesini sağlamak olduğunu söyledi.

American Airlines Bu Yaz ve Sonrasında Sorunları En Aza İndirmeyi Hedefliyor

“İnsanların seyahat programlarının kontrolünün kendilerinde olduğunu hissetmeye gerçekten ihtiyaçları var ve gitmek istedikleri yere zamanında varmalarını sağlayarak kontrolü onlara veriyoruz.” diyen Isom, geçen hafta diğer hava yolu şirketlerinin de bu durumdan gerçekten zorlandıklarını dile getirdi.

Örneğin, America’nın Kuzeydoğu ABD’deki ortağı JetBlue Airways, bu ayın başlarında personele toplu iptal ve gecikmelerin tekrarlanmasını önlemek için yaz uçuşlarını %10’a kadar azaltacağını belirtti. American’s West Coast ortağı Alaska Airlines, pilot sıkıntısı nedeniyle bu baharda %2 kapasite kesintisi yaptığını duyurdu.

Pandemiden Sonra Uçak Seyahatlerinde Artış Gözlemlendi

Uçak seyahatleri iki yıllık pandemiden sonra artarak yolcuların yoğun ilgisini gördü. Bu rakam 2019’a oranla yaklaşık olarak %10 daha az, fakat bir yıl öncesine oranla %57 artış gösterdi.

Pandemiden Sonra Uçak Seyahatlerinde Artış Gözlemlendi

Isom, eğlence amaçlı seyahat edenlerin iş ve uluslararası seyahate oranla nispeten daha zayıf talep oluşturduğu açıkladı. Ayrıca Mart ayının American hava yolu için tarihindeki en iyi ay olduğunu belirtti.

ABD Hava Yolları Personel Alımlarına Başladı

ABD hava yolları seyahatlerin iptal edilmesiyle başa çıkmak için personel alımlarına başladı. Kongre’den kazanılan 54 milyar dolarlık federal bordro desteği ile hava yolları işten çıkarmaları yasakladı. Ayrıca hava yolları binlerce kişiyi işe almaya ve izinleri uzatmaya çağırdı.

ABD Havayolları Personel Alımlarına Başladı

Hava yolları, özellikle daha küçük bölgesel hava yolları, uçuşları iptal etme problemi veya büyümeyi sınırlayan pilot açığıyla karşı karşıya. American hava yolu şirketinin yanı sıra birçok hava yolu şirketindeki pilotlar, son aylarda yoğun programlardan kaynaklanan yorgunluktan şikayette bulundular.

Isom, American’ın yaz seyahat programlarını idare etmek için yeterli sayıda pilot, uçuş görevlisi teknisyeni ve müşteri hizmetleri temsilci kadrosuna sahip olduğunu belirtti.

American Airlines Kademeli Gecikmeleri Önlemeye Çalışmakta

Ayrıca American hava yolu, yolcuları için çok maliyetli olan kademeli gecikmeleri önlemek için çözümler üzerinde çalışmakta.

Hava Yolu Kademeli Gecikmeleri Önlemeye Çalışmakta

Ek olarak hava yolu, gecikmeleri önlemeye yardımcı olmak için eğitime ve Fort Worth, Teksas’taki komuta merkezi olan Integrated Operations Center’a büyük bir yatırım yaptı.

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

#americanairlines #americanhavayolu #amerikadahavayollarındagecikmeler #havayollarındagecikmelersonbuluyor #pandemidensonrauçakseyahati #amerikadahavayolları #abdhavayolları #pandemideuçakseyahati #abduçakseyahati

6 görüntüleme
bottom of page