top of page

Amerika’daki Muhteşem Kaplıcalar

Tüm stresinizi azaltma ihtiyacı mı hissediyorsunuz? Yatıştırıcı bir kaplıcaya gezi planlamayı düşünebilirsiniz. Dünyada birçok kaplıca bulunmaktadır. Tabii ki en güzel ve en yatıştırıcı olanlardan bazıları ABD’de de yer almaktadır. ABD’de Alaska’nın vahşi doğasından Rocky Dağları’na ve ötesine kadar aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kaplıca seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca kaplıcalar rahatlamanın yanı sıra eklem ağrısı problemleri çeken hastalar tarafından özellikle ziyaret edilen konumlardan biri haline gelmiştir.

Kaplıcalar ziyaretçilerine hem sağlıklı bir yaşam hem de keyifli bir tatil imkânı sunmaktadır. Ayrıca kaplıcalar; kış günlerinin soğukluğunu unutturup sıcak su ile bedeni ısıtırken, karlı manzarayı izleme zevki sunan lüks mekanları da içinde barındırmaktadır.

Chena Hot Springs Resort – Fairbanks, Alaska

Chena Hot Springs Resort’ta bulunan doğal kaplıca gölü ve diğer olanaklar, hem gece konaklayan misafirler hem de gün boyu ortamın keyfini çıkarmak isteyenler için hizmet vermektedir. Sezon boyunca kalmaya karar verirseniz, Tabiat Ana’nın en popüler gösterilerinden biri olan kuzey ışıklarını yakalamak için burası harika bir mekandır. Aurora Buz Müzesi’ni her mevsim kızak gezintileri ile ziyaret etmek ve kış aylarında buz pateni yapmak da dahil olmak üzere yıl boyunca burada tadını çıkarabileceğiniz birçok aktivite vardır. Nerede kalırsanız kalın, bölgenin vahşi güzelliğiyle çevrili kaplıcalarında unutulmaz bir tatil deneyimi olacağından emin olabilirsiniz.

Amerika'daki Muhteşem Kaplıcalar Chena Hot Springs Resort - Fairbanks, Alaska

Travertine Hot Springs- Bridgeport, California

Bridgeport’un hemen güneyinde, Yosemite Ulusal Parkı’nın doğu girişinin yakınında yer alan Travertine kaplıcaları, kayalarla ayrılmış 103 derecelik kaynak beslemeli havuzlardan oluşmaktadır. Burada Sierra Sıradağlarının muhteşem manzarasının tadını çıkarırken dinlenmek, kesinlikle büyülü bir deneyim olacaktır. Uzak bir vahşi doğa olduğu için burada soyunma odaları, snack barlar veya herhangi bir tesis yoktur. Bu yüzden kendi yiyecek ve içeceklerinizi getirmek mantıklı bir seçim olacaktır. Kaplıcalar “isteğe bağlı kıyafet giyme” kuralını benimsemiş olsa da, çoğu kişi mayo giymeyi tercih etmektedir.

Kaplıcalar Travertine Hot Springs- Bridgeport, California

Glenwood Hot Springs – Glenwood Springs, Colorado

Colorado’daki en ünlü kaplıcalardan biri olan Glenwood kaplıcaları, dünyanın en sıcak su kaynaklarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Her gün 122 derece Fahrenheit sıcaklıkta üç milyon galondan fazla su üreten Yampah kaynağından akmaktadır. Su havuzlara ulaştığında 104 Fahrenheit dereceye kadar soğumaktadır.

Glenwood kaplıcaları havuzu, dünyanın en büyük kaplıca havuzudur. Bu nedenle yüzecek yeterli alana sahip olmama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Yılın daha sıcak aylarında, Avalanche Falls Slide ve geleneksel bir vücut kaydırağı olan Shoshone Chute dahil olmak üzere iki su kaydırağı kullanıma açıktır. Ayrıca kapalı ve açık oturma alanına sahip bir restoran da bulunmaktadır.

Glenwood Hot Springs - Glenwood Springs, Colorado

Strawberry Park Natural Hot Springs – Steamboat Springs, Colorado

Colorado’daki en popüler kaplıca mekanlarından biri olan Strawberry Park, farklı sıcaklıklarda birden fazla doğal jeotermal havuza ev sahipliği yapmaktadır. İlkbahar mevsimine ne kadar yakınsa havuz o kadar sıcak olmaktadır. Havuzlar gündüz veya nehir kenarındaki kamp alanlarında, rustik kabinlerde, bir tren vagonu ve kapalı vagon gibi benzersiz seçeneklerde geceleme ile ziyaret edilebildiğinden kalmak için harika bir yerdir. Burası gün boyunca her yaş için uygundur.

Strawberry Park Natural Hot Springs - Steamboat Springs, Colorado

Hot Springs State Park – Thermopolis, Wyoming

Thermopolis, Wyoming’in kaplıca şehridir. Kızılderili kabileleri ile imzalanan bir anlaşma nedeniyle ziyaretçiler, suyun sabit 104 derece olduğu Hot Springs State Park’ta doğal kaynakların tadını ücretsiz olarak çıkarmaktadırlar. Hellie TePee havuzlarında ve Star Plunge’da su kaydıraklı açık ve kapalı havuzlarının yanı sıra; buhar odaları, jakuziler ve hediyelik eşya dükkanları bulunan ücretli başka seçenekler de bulunmaktadır. Wind River ve Bighorn kanyonlarındaki açık hava maceraları da dahil olmak üzere yakınlarda eğlenecek birçok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca parkta bizonların ara sıra görülebildiği bir parkur da bulunmaktadır.

Hot Springs State Park - Thermopolis, Wyoming

Lolo Hot Springs – Missoula, Montana

Lolo Ulusal Ormanı’nın kalbinde yer alan Lolo Hot Springs Resort, nefes kesen Montana manzaraları arasında rahatlama fırsatı sunmaktadır. Doğal kaplıca havuzlarının sıcaklığı 102 ile 106 derece arasında değişmektedir. Ayrıca geceyi burada kabinler, karavan parkı ve çadır alanları dahil konaklama birimlerinde geçirebilme fırsatı sunulmaktadır. Tesis bünyesinde bir restoran ve kumarhane de bulunmaktadır.

Lolo Hot Springs - Missoula, Montana

Spencer Hot Springs – Austin, Nevada

Spencer Hot Springs, Central Nevada’da Austin’in yaklaşık 20 mil güneydoğusunda yer almaktadır. Giderek birçok insan bu jeotermal etkin noktayı keşfederken yine de uzak konumu nedeniyle burayı hiç kalabalık bulma ihtimaliniz bulunmamaktadır. Havuzlar kamu arazisindedir ve daha sık gelen ziyaretçilerin bazıları yıllar içinde önemli iyileştirmeler yaparak benzersiz banyo delikleri yaratmıştır.

Spencer Hot Springs - Austin, Nevada

Grover Hot Springs State Park  – Markleeville, California

Grover Hot Springs, Sierra Nevada Dağları’nın doğu ucunda, Tahoe Gölü’nün güneyindeki pitoresk bir dağ vadisinde yer almaktadır. Park ve kaynaklar yıl boyunca açıktır ve su sıcaklıkları 102 ila 104 derece arasında olan bir sıcak havuz ile alternatif olarak daha serin ve yüzmek için ideal olan sıcak bir havuz içermektedir. Ayrıca burada piknik alanı ve kamp alanı ile birlikte duşlar ve soyunma odaları mevcuttur.

Grover Hot Springs State Park  - Markleeville, California

Lava Hot Springs, Idaho

Idaho’da bulunan Lava Hot Springs, birden fazla açık havuza, kapalı havuza, ısıtmalı yürüyüş yollarına ve tırmanma duvarına ev sahipliği yapmaktadır. Endişelerinizi unutarak kendinizi bir buhar kozasına bırakın ve şifalı suların sizi iyileştirmesine izin verin. Burada bulunan beş havuzun sıcaklığı 102 ila 104 derece arasında değişmektedir.  Portneuf Nehri’ne girmeden önce her gün 2,5 milyon galondan fazla sıcak maden suyu akmaktadır ve bu da havuzların temiz, bozulmamış kalmasına yardımcı olmaktadır.

Lava Hot Springs, Idaho

Breitenbush Hot Springs – Detroit, Oregon

Willamette Ulusal Ormanı’nın içinde yer alan Breitenbush, yalnızca doğal jeotermal kaynakları değil aynı zamanda yürüyüş parkurları, masaj, yoga ve eğlenebileceğiniz performanslar içeren hem gündüz hem de gece konaklaması için kullanılabilen bütünsel bir kaplıca tesisidir. Burada; sağlıklı yaşam inzivası yapabilir, vücudunuzu lezzetli vejetaryen yemeklerle besleyebilir ve hatta antik orman katedrallerine, nehir şelalelerine ve muhteşem dağ manzaralarına giden yollarda rehberli, meditatif yürüyüşler yapabilirsiniz. Kaplıca alanlarında kıyafet isteğe bağlıdır ve Wi-Fi veya hücresel veri olmadığı için stresi daha da azaltarak dijital bir detoks keyfi yaşayabilme imkanı sunmaktadır.

Breitenbush Hot Springs - Detroit, Oregon

Hot Sulphur Springs, Colorado

Kasabanın adı ve ana cazibe merkezi olan Hot Sulphur Springs, Rocky Mountain National Park’ın batısında, kayak merkezlerine yakın bir konumda yer almaktadır. Burada 95 dereceden 112 derece Fahrenheit’e kadar değişen sıcaklıklardaki havuzlara girilebilmektedir. Ayrıca tesis, bünyesinde terapiler ve masajlardan oluşan bir spa deneyimi sunmaktadır. Ek olarak burada kaplıcalara erişimin fiyatlara dahil olduğu motel tarzı odalar da bulunmaktadır.

Hot Sulphur Springs, Colorado

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

11 görüntüleme

Comments


bottom of page