top of page

Amerika’daki Yemek Festivalleri

Hiçbir şey insanları yemek kadar bir araya getiremez. Yüzyıllardır yemek masasının etrafında toplanıyoruz, ancak şimdi o masaya muazzam bir genişleme yapıldı. Amerika’da ülkenin her yerinde, farklı farklı restoranların bin bir çeşit yemekleri ve başarılı şeflerin bir araya geldiği festivaller insanlar tarafından çok fazla ziyaret edilir bir duruma geldi. Bu sayede insanlar  yeni yiyecekler, yeni tatlar ve yeni favoriler bulmaya başladılar. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri bir dizi yemek festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle biz bu makalede en güzel ve en ziyaret edilmeye değer olanları size sunmak istedik.

Haydi gelin bu muhteşem festivallere birlikte göz atalım.

Taste of Chicago – Chicago, Illinois

Chicago, yıl boyunca birçok büyük ve küçük yemek festivaline ev sahipliği yapmaktadır.

Taste of Chicago (Chicago’nun Tadı) festivali sadece büyük bir Chicago etkinliği değil, aynı zamanda ABD’deki en büyük yemek festivallerinden biridir. 2018’de gerçekleşen bu yemek festivaline yaklaşık 1,5 milyon kişi katıldı.

Taste of Chicago - Chicago, Illinois

Etkinlik, beş gün boyunca sürmektedir. 40 yılı aşkın bir süredir yazın vazgeçilmezi olan göl kıyısındaki eğlence, klasik Chicago spesiyalitelerinden dünya mutfağına ve şeflerden ilham alan kreasyonlara kadar şehrin tüm lezzetlerini tanımaya olanak tanımaktadır. Her yıl, açılan yeni restoranlar ve yiyecek kamyonları da dahil olmak üzere onlarca işletme festivale katılmaktadır. Festival, Temmuz ortasında gerçekleşmektedir. Ayrıca konuklar burada yerel sanatçıları ve onların müzikal çalışmalarını dinleme fırsatı yakalarlar.

New Orleans Wine & Food Experience

10.000’den fazla yemek, New Orleans Wine & Food Experience (New Orleans Şarap ve Yemek Deneyimi) festivalinde sunulmaktadır. Bu yemek festivalinin en güzel yönlerinden biri, tüm gelirlerin çeşitli organizasyonları desteklemeye harcanmasıdır.

New Orleans Wine & Food Experience

Yemek meraklıları için New Orleans’ta dört günlük harika bir yemek deneyimi sunulmaktadır. Festivalde sadece birinci sınıf yiyecek ve şaraplar yer almamaktadır, aynı zamanda ziyaretçilerin katılabileceği yemek kursları da bulunmaktadır.

Picklesburgh Festival – Pittsburgh, Pennsylvania

Picklesburgh Festivali, eşsiz bir Pittsburgh tadı sunmaktadır. Temmuz ayında düzenlenen Picklesburgh Festivali, şehrin tarihi ve turşu ile olan ilişkisi etrafında dönmektedir. Katılımcılar, yemeklerin lezzetli turşu ile uyumunun tadına bakmalarının yanı sıra oyunlara ve çeşitli etkinliklere katılabilecekleri bir festivaldir. Bu nedenle aileler arasında fazlasıyla popüler bir festivaldir.

Picklesburgh Festival - Pittsburgh, Pennsylvania

Picklesburgh Festivali henüz beşinci yılında, amatörden profesyonel şeflerin katılımıyla popülaritesi artmaya devam etmektedir. Yakın gelecekte büyük bir üne sahip olması muhtemeldir.

LA Food Fest – Los Angeles, California

LA Food Fest uygun fiyatlı ve yiyecek kamyonlarından pop-up yiyecek tezgahlarına kadar çeşitli gastronomik lezzetler sunmaktadır.

yemek festivali : LA Food Fest - Los Angeles, California

Harika yemek festivali, daha küçük, bağımsız restoranları ve şefleri ile tanınmaktadır. Ziyaretçiler burada küçük işletmelerin lezzetli yiyeceklerini tatmalarının yanı sıra şenlikler boyunca canlı müziğin ve DJ müziklerinin keyfini çıkarabilirler.

The Barbecue Festival – Lexington, North Carolina

Barbekü Festivali, yemek tutkunlarına dünyanın en iyi barbekülerinden bazılarını yeme şansı sunmaktadır.

The Barbecue Festival - Lexington, North Carolina

Kuzey Carolina, Lexington’da bulunan Barbekü Festivali, Ekim ayında gerçekleşmektedir ve binlerce barbekü uzmanını bu festivalde ağırlayarak katılımcılara müthiş lezzetli barbekü imkanı sunmaktadır. Lexington, dünyanın Barbekü Başkenti olduğunu iddia etmektedir ve bu festival tam olarak bu durumu desteklemektedir.

Maine Lobster Festival – Rockland, Maine

ABD’de ıstakozu Maine’den daha iyi yapan başka bir eyalet var mı? Sorunun cevabı kesinlikle hayır. Bu yüzden Maine Lobster Festival (Maine Istakoz Festivali) kendine deniz ürünleri aşığı diyenlerin katılması gereken bir numaralı festivallerden biridir. Yemek festivali, yerel deniz ürünleri ile yılda yaklaşık 30.000 kişiyi kendi bünyesine çekmektedir. Bu festivalde ister bir ıstakoz meraklısı olun, isterseniz farklı deniz ürünlerini seviyor olun en iyi deniz ürünlerini bulacaksınız.

Maine Lobster Festival - Rockland, Maine

National Fried Chicken Fest – New Orleans, Louisiana

New Orleans’ın Wolden Park’ında düzenlenen Ulusal Fried Chicken Fest, 1 numaralı güney yemeklerini kitlelere sunmaktadır. Festival, Eylül ayı sonlarında Big Easy’de gerçekleşmektedir. İster klasik kızarmış tavuğu ister daha farklı tarifleri tatmak isteyin, hepsini bu yemek festivalinde bulabileceksiniz. İki gün süren bu açık hava etkinliğinde; 35’ten fazla restoran, müzik, yemek pişirme gösterileri, aile dostu etkinlikler ve yemek yarışmaları bulunmaktadır.

yemek festivali : National Fried Chicken Fest - New Orleans, Louisiana

ABD’deki bu harika yemek festivalinde, size muhteşem tavuk lezzetleri ile eğlence dolu bir gün yaşatacağından emin olabilirsiniz.

National Buffalo Wing Festival – Buffalo, New York

Bufalo kanatları, ikonik bir Amerikan bar yemeğidir. National Buffalo Wing Festival(Ulusal Buffalo Kanadı Festivali), her İşçi Bayram’ının hafta sonunda, kanatların evi Buffalo, New York’ta kutlanmaktadır. Festival ilk olarak 2002 yılında başladı ve günümüze kadar da devam etmektedir. Ayrıca bu yemek festivalinde, bir kişinin kaç tane kanat yiyebileceğini gösteren bir kanat yeme yarışması da düzenlenmektedir. Bu festivalde her yaştan insana uygun eğlence bulunmaktadır.

National Buffalo Wing Festival - Buffalo, New York

The Great American Foodie Festival, Las Vegas

Las Vegas’ı ziyaret etmek için birçok neden bulunmaktadır. Bunlardan biri kesinlikle The Great American Foodie Festival’dir. Bu festival Batı Kıyısı’ndaki en büyük ve en ünlü yemek merkezli festivallerden biridir. Festivale ülkenin dört bir yanından şefler getirilmektedir. Bu durum da ülkenin en büyük ve en parlak mutfak yeteneklerinden bazılarının daha fazla keşfedilmesine olanak sağlamaktadır. Tabii ki en lezzetli yemeklerin de!

The Great American Foodie Festival, Las Vegas

Ülkenin en iyi 50 yiyecek kamyonlarına ek olarak, ünlü şefler tarafından yönetilen gösteriler, bir bira bahçesi, karnaval tarzı oyunlar ve bir yemek yarışması bulunmaktadır. Burada Güney mutfağından Batı Kıyısı’nın lezzetlerine kadar birçok yemek lezzeti bulunmaktadır. Bu nedenle bu festival gerçekten kaçırılmaması gereken bir festivaldir. Burada her damak tadına uygun bir yemek kesinlikle vardır. Ve tabii ki Vegas’ta olan Vegas’ta kalır ve kalorilerin de öyle olmasını umuyoruz!

SoCal Taco Fest

Muhteşem San Diego şehir merkezi, her Ekim ayında binlerce kişiyi, bölgenin en sevilen festivallerinden birine taco festivaline davet etmektedir. Her yıl düzenlenen bu yemek şenliğinde, Güney Kaliforniya’nın en iyi taco yapan düzinelerce şefi tek bir amaç için toplanmaktadır: Festivale gelen misafirleri beslemek.

SoCal Taco Fest

Ayrıca konuklar burada popüler Corralejo Margarita Cantina’dan el yapımı margaritaların tadını çıkarabilirler veya sevimli chihuahua yarışlarına, bir güzellik yarışmasına ve canlı Lucha Libre geleneksel Meksika güreşine kendi gözleriyle tanık olabilirler. Burada ayrıca ulusal ve yerel müzik sanatçıları, Flo Rida’nın da aralarında bulunduğu eski sanatçılar sahne almaktadır. Bu festival tüm gün ve gece boyunca gerçek bir parti ve taco severler için kaçırılmaması gereken bir festivaldir.Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

11 görüntüleme

Comments


bottom of page