top of page

Amerika’dan Satın Alınması Gerekenler

Dünyanın “alışveriş cenneti” olarak adlandırılan ABD’de ürünlerin tamamı orijinal markalardır. Hatta fiyatlar Avrupa veya Avustralya’dan daha ucuzdur. İster orijinal bir yerli ürün ister üçüncü bir ülkeden (Hindistan, Çin vb.) ürün olsun, ABD’nin sıkı kontrol süreci altında ürün kalitesi ve fiyatı yüksek ürünler olarak derecelendirilmektedir. ABD’de birçok büyük alışveriş merkezi, birçok markanın çeşitli ürünlerine sahip mağazalar sunduğu için müşteriler neleri alacağı konusunda kararsız kalmaktadır.

Bu durumdaysanız ve Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılmadan önce ABD’de ne satın almalıyım diye merak ediyorsanız, içiniz rahat olsun. Çünkü burada mükemmel cevabı bulmanıza yardımcı olacağız! Peki, Amerika’dan ne almalıyım? ABD’de satın alınması gereken en iyi şeyler, en iyi ABD hediyelik eşyaları, ABD’de satın alınacak ucuz şeyler dahil olmak üzere satın alınması gereken ürünler listesiyle alışveriş rehberimize haydi gelin göz atalım.

ABD’de Satın Alınacak En İyi Ürünler:

Markalı Giysiler ve Moda Aksesuarları

ABD, dünyaca ünlü birçok moda markasına ev sahipliği yapmaktadır. Burası aynı zamanda “moda başkenti” olarak kabul edilmektedir. Burada popüler markalardan, üst düzey markalara kadar her marka bulunmaktadır. Ayrıca alışveriş indirimleri ve promosyonları tüm yıl boyunca olması nedeniyle markalar ve ürünler daha da indirimli fiyata satın alınmaktadır. Özellikle Noel, Kara Cuma (Black Friday), Yılbaşı vb. günlerde fazlasıyla olan indirimlerle birçok ürün uygun fiyat ile satılmaktadır.

Markalı Giysiler ve Moda Aksesuarları

ABD’de kıyafet, ayakkabı ve çanta gibi moda ürünleri tasarım, şekil, boyut ve renk bakımından çok çeşitlidir. Trend kıyafetlerin yanı sıra çanta, ayakkabı, güneş gözlüğü, küpe, kolye, zincir gibi aksesuarlar da özgün tasarımlara sahip olup ziyaretçiler tarafından oldukça sevilmektedir. Bu ürünler, ister kişi kendi için satın alsın isterse hediye olarak alsın birçok marka tarafından ucuzdan pahalıya olarak müşterilere sunulmaktadır.

Kozmetik ve Parfüm

ABD’de çeşit çeşit ünlü markaların güzellik ürünleri fazlasıyla bulunmaktadır. Genellikle bu ürünler biraz pahalıdır ancak orijinal ve kaliteli oldukları garanti edilmektedir. Bu ürünleri biraz daha ucuza satın almak için indirim bulunan alışveriş merkezlerine ve outlet mağazalarına gidilebilir. Jacobs, Tom Ford, Chanel, Gucci, Versace gibi ABD’de mağazalarında üst düzey moda ürünleri ve parfüm ürünleri satan uzmanlaşmış zincir mağazalar bulunmaktadır.

Kozmetik ve Parfüm

ABD ayrıca kozmetik konusunda ise Estee Lauder, Neutrogena, Murad, Clinique, Maybelline, ELF gibi sayısız ünlü markaya sahiptir. Bu markalardan hangileri müşterilerin bütçesine uymakta ise onu tercih edebilecekleri birçok marka bulunmaktadır.

Özgürlük Heykeli

Özgürlük Heykeli, ABD’nin simgesi olduğunu elbette herkes bilmektedir. Heykelin minyatürü, birçok ziyaretçi tarafından hatıra olarak satın alınmak için ABD’ye seyahatinde tercih edilmektedir.

Özgürlük Heykeli

Anahtarlık

Bayrak, kartal, özgürlük heykeli, NYC sarı taksiler, ünlü turistik yerler, film yıldızları Amerika Birleşik Devletleri’nin sembolleridir. Bu semboller anahtarlık haline getirilerek ABD’yi hatırlatan anlamlı ve güzel bir hediye haline gelmiştir ve günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Anahtarlık

Amerikan Viski

Amerikan viskisi çok ünlüdür ve ziyaretçiler tarafından da sevilmektedir. Bu viski; mısır, çavdar, arpa veya buğdaydan üretilmektedir. Viski çavdar, buğday, mısır vb. tahıllardan doğrudan fermente edilir.

Amerikan Viski

En çok satan Amerikan viskileri arasında Bourbon, Rye viski, Tennessee viski, Corn viski, Maker’s Mark bulunmaktadır. Bu satın alınacak viskiler ziyaretçinin kendisi için veya arkadaş çevresine hediye etmek için satın alınabilir.

Amerika’da alkol kültürü ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.

Amerikan Şarabı

300 yılı aşkın bir kuruluş ve gelişme tarihi ile ABD, birçok seçkin marka ile oldukça uzun süredir devam eden ünlü bir şarapçılık endüstrisine ev sahipliği yapmaktadır. Pazardaki en popüler Amerikan şarapları arasında Carmenet Cabernet Sauvignon, Windsor Sonoma Alexander Valley Cabernet Sauvignon, Napa 99 Grand Cru Reserv yer almaktadır. Amerikan şarapları sadece iç piyasada iyi satmamakta, aynı zamanda diğer ülkelere de güçlü bir şekilde ihraç edilmektedir. Bu hediye özellikle şarap tutkunu olanlar için anlamlı bir hediyedir.

Amerikan Şarabı

Amerikan şarabı 300 yıldan fazla bir süredir üretilmektedir. Bugün, Kaliforniya’da üretilen ve elli eyaletin tümünü kapsayan, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm şarapların %89’unu oluşturmaktadır. ABD, Fransa, İtalya ve İspanya’dan sonra dünyanın dördüncü en büyük şarap üreticisi ülkesidir.

Çikolata

Amerikan çikolatası dünyanın en çok satan tatlılarından biridir. Üstelik çikolatanın kendisi o kadar tatlı ki her yaştan insan severek tüketmektedir. Amerikan çikolatası genellikle kakao, şeker, tam yağlı süt tozu, bitkisel yağ gibi birçok malzeme içermektedir.

Çikolatav

Amerikan çikolatası, bitter çikolata ve tatlı çikolata gibi birçok farklı türde bulunmaktadır. Hershey’s, Mars, Ferrara, Guittard, Ghirardelli, Scharffen Berger, Tootsie Roll, Potomac Chocolate, Taza Chocolate, Sephra Chocolate, Vosges Haut-Chocolat’a hediye olarak alınabilecek bazı ünlü Amerikan çikolata markalarıdır.

Kartpostallar

Amerika’nın önemli noktaları, turistik yerleri, güzel manzaralarının basılmış olduğu kartpostallar da hediyelik eşya olarak satın alınabilir. New York, Washington DC, San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü, Las Vegas City, San Diego, vb. gibi kartpostalların sayısız seçeneği bulunmaktadır.

Kartpostallar

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

41 görüntüleme

Comments


bottom of page