top of page

Coca-Cola ve Yeni Farklı Lezzeti

Kolanın yeni tadı bu dünyanın dışında. En azından, Coca-Cola Starlight’ın normal ve sıfır şekerle gelen sınırlı sayıda yeni versiyonun arkasındaki fikir bu. Birkaç yıl önce şirket portföyünün yarısını son vermeye karar vererek, Tab ve Odwalla gibi sevilen fakat modası geçmiş içeceklerinden kurtuldu. Ve ana ürünü olan kolayı tanıtmaya odaklandı. Starlight, yeni bir inovasyon platformu olan Coca-Cola Creations’ın ilk içeceği.

Coca-Cola ve Yeni Farklı Lezzeti

Coca-Cola Starlight’ın Tadı Henüz Bilinmiyor

Coca-Cola Starlight “kiraz” veya “vanilya”dan farklı olarak tadının nasıl olacağı henüz belli değil. Yeni içeceğin tadıyla hakkında bazı teoriler bulunmakta.

Tahminlerde birinde ahududu tahmininde bulunuldu. Bunun nedeni ise Guardian makalesine göre uzayın tadı ahududu gibi olduğu varsayılıyor. Daha yakın zamanlarda, ürünü deneyen bir YouTuber, “çikolata ve graham krakerinin” sonradan gelen tatlarını andırdığına dikkat çekti.

Starlight Uzaydan Esinlenerek Ortaya Çıkmıştır

Bir nevi Coca-Cola gizemi aydınlattı.  Şirketin bir yayında açıklaması şu şekilde, “Pekala, kendiniz görün: Starlight “uzaydan esinlenmiştir”, “bir kamp ateşi etrafında yıldızları seyretmeyi andıran notlara ve uzaya soğuk bir yolculuk hissi uyandıran bir soğuma hissine sahip.” dedi.

Starlight Uzaydan Esinlenerek Ortaya Çıkmıştır

Şirket sözlerine “Coca-Cola Starlight, muhteşem Coca-Cola lezzetini, kırmızımsı bir renk de dahil olmak üzere beklenmedik bir çizgide birleştiriyor.” dedi.

Bu yayını yapan muhabire, şirket tarafından sağlanan sıfır şekerli versiyonun bir örneğini tattıktan sonra, içeceğin tadı uzay yolculuğu ya da kamp ateşi etrafında oturmak gibi olmadığını belirtti. Bununla birlikte, Coca-Cola’nın daha tatlı bir versiyonu gibi tadı vardı. Ve rengi kesinlikle kırmızıydı, dedi.

Coca-Cola Yeni Pazarlama Stratejisi

Geçen yıl şirket, “Real Magic” adlı yeni bir marka platformunu halka sundu. Buradaki fikir, diğer şeylerin yanı sıra oyun ve müziğe odaklanarak yeni tüketicilere ulaşmaya çalışan kola pazarlamaya biraz farklı bir yaklaşım getirmek.

Coca-Cola Yeni Pazarlama Stratejisi

Coca-Cola Creations sınırlı süreli olarak “fiziksel ve dijital dünyalarda ürün ve deneyimler” sunacak. Bu durum platformun yeni bir parçası.

Şirketin Global Marka Stratejisi Kıdemli Direktörü Oana Vlad, “Real Magic’i piyasaya sürdüğümüzde, bugünün gençlerine neşe getiren ve bizi heyecan verici yeni bir bölgeye götüren deneyimlerle bağlantı kurmak ve bunları kutlamak istedik” dedi.

Coca-Cola için genç tüketicilere ulaşmak çok önemli çünkü meşrubatlara ilgi yıldan yıla düşüyor. Heyecan verici yeni kampanyalar ve gizemli ürünler yeni müşterilerin dikkatini çekmenin bir yolu olabilir.

Coca-Cola

Starlight söz konusu olduğunda, oyun platformu Roblox’ta da sahne alan Ava Max’in holografik bir konseri anlamına geliyor. Konsere Starlight etiketi üzerindeki bir QR kodu ile erişilebilir.

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

2 görüntüleme

Comments


bottom of page