top of page

Kaliforniya’daki Kamp Alanları

Kaliforniya, vahşi doğada kamp yapmak için en ideal yerlerden biri olabilir. 279 eyalet parkı, 15.000’e yakın kamp alanı ve 3.000 milden fazla parkuru ile açık hava meraklıları için cennet bir konumdur. Eyaletin çeşitliliği sayesinde çayır rahatlaması, okyanus tazeliği, dağ inzivaları ve göl kenarı eğlencesi arasında seçim yapabilirsiniz.

Kamp yerinizi önceden ayırtın ve Golden State’in muhteşem doğasının keyfini çıkarın. Bu makalede, hem ünlü turistik konumları hem de uzaktaki gizli mücevherleri içeren, kamp için en iyi California Eyalet Parkları listesine ulaşacaksınız. Kamp maceraları sizi çağırıyor!

Anza- Borrego Desert State Park

Berrak yıldızlı bir gökyüzünün altında bir gece geçirmek ister misiniz? Ya da belki Mars benzeri çorak arazinin genişliğinde kalmak? Anza-Borrego çöl eyalet parkı her ikisini de sunmaktadır. Kaliforniya’nın en iyi eyalet parklarından biridir ve en deneyimli gezginleri bile etkileyecek harika doğal bir yerdir.

Yönetim tarafından belirlenen kurallara uymanız koşuluyla, parkın her yerinde kamp yapılabilmektedir. Birkaç gelişmiş kamp alanı, sekiz ilkel kamp alanı ve park boyunca neredeyse sınırsız kamp olanakları bulunmaktadır. Söylemeye gerek yok ancak Anza-Borrego Desert State Park size yüzlerce kilometrelik yürüyüş parkurları, çorak arazilerin flora-faunası ve bazı vahalar sunmaktadır.

Kamp :Anza- Borrego Desert State Park

Angel Island State Park

San Fransisco körfez bölgesinde yer alan Bay bölgesi, fazlasıyla kalabalıktır. Bu nedenle bu bölgenin tam ortasındaki bir yerden fazla huzur beklemezsiniz. Fakat Angel Island, San Francisco’nun bir nevi  gizli bölgesidir. Buradaki kamp bölgesi hem şehir merkezine hem de Golden Bridge’in muhteşem manzaralarına sahiptir.

Burası kalabalık bir metropole bu kadar yakınlığı göz önüne alındığında, 16 kamp alanı ile huzur ve sessizliği kolayca bulabilirsiniz. Buraya Pier 41’den feribotla ulaşılabilmektedir. Ayrıca, kamp alanlarına ulaşmak için bir yürüyüşe hazır olun, bu nedenle hafif bavul hazırlamak akıllıca bir seçim olacaktır.

Angel Island State Park

Castle Crags State Park

Castle Crags State Park, kesinlikle ABD’de kamp yapmak için en doğal yerlerden biridir. Buraya kamp yapmak için gelmek, bol bol temiz hava almanıza ve zirveleri fethetmek için sayısız dağ yoluna çıkmanıza olanak tanımaktadır. Castle Crags yeni başlayanlar ve orta seviye yürüyüşçüler için harika bir bölgedir. Parkta; lavabo, içme suyu ve duş gibi temel olanaklara sahip toplam 76 kamp alanı bulunmaktadır. Muhteşem manzaralar için Castle Dome’un tepesine doğru yürüyüş yapmak eşsiz bir deneyim olacaktır.

Castle Crags State Park

Prairie Creek Redwoods State Park

Sekoya ağaçları krallığı olan bu park, orman kampı için mükemmel bir mekandır. Sinematik olarak güzel, son derece gür, kilometrelerce yürüyüş parkurları içeren Prairie Creek Redwoods, Kaliforniya’daki en çarpıcı yerlerden biridir. Sinemadan bahsetmişken, parkın en ünlü cazibe merkezi olan Fern Canyon, Spielberg’in The Lost World: Jurassic Park’ının çekim yeriydi.

Kampa gelince, burada birkaç seçeneğiniz vardır. Elk Prairie, ormanlık kesimde bir kamp alanıdır ve Gold Bluffs Beach kamp alanı, büyüleyici Pasifik kıyılarının keyfini çıkarmanızı sağlar. Bu bölgelerin her ikisi de karavanlar için elektrik, su ve kanalizasyon olmayan kamp alanlarıdır.

Prairie Creek Redwoods State Park

Humboldt Lagoons State Park

Sahil kenarında kamp yapmaktan hoşlanıyorsanız, Kuzeybatı Kaliforniya’daki Humboldt Lagoons State Park sizin için harika bir seçim olacaktır. Big Lagoon Kamp Alanları, doğa ile bağlantı kurmak için çarpıcı bir noktadır ayrıca kano, yüzme, kürek çekme ve balık tutma imkânları da sunmaktadır. Kuş ve balina gözlemciliği, parkın inanılmaz avantajları arasındadır. Ayrıca kilometrelerce kumlu sahil yürüyüşlerinin tadını çıkarma fırsatı da sunmaktadır.

Humboldt Lagoons State Park

Julia Pfeiffer Burns State Park

Julia Pfeiffer Burns Eyalet Parkı’nda kamp yapmaya gelirken öncesinde yer ayırtmak gerekmektedir. Çünkü sadece 2 kamp alanı vardır. Bu tepedeki Big Sur kamp alanında muhteşem okyanus manzarası, doğal kayalıklar, uzaktan yunus atlamaları ve şelale sesleri olacaktır. Bu huzurlu sesler ve görüntüler eşliğinde kamp yapmak sizi fazlasıyla rahatlatacaktır.

Çadırda aynı anda en fazla 8 misafire izin verilmektedir ve gece kalmak isterseniz ödemeniz gereken bir ücret vardır. Büyülü bir Big Sur kampı, Kaliforniya’daki tüm kampseverler için yapılacaklar listesinin bir numarasında yer almaktadır.

Julia Pfeiffer Burns State Park

Leo Carrillo State Park

Leo Carrillo Eyalet Parkı başlı başına bir film yıldızıdır. Kıyılarını Inception, Karate Kid, Grease, Point Break ve hatta Sex and the City gibi gişe rekorları kıran filmlerde görmüş olabilirsiniz. LA kalabalığı burayı hürmetle karşılamaktadır. Hatta burası LA yerel yaşam tarzının bir parçasıdır.

Leo Carrillo State Park, kamp yapmak için mükemmel bir yerdir. Plajın yanındaki kamp alanında 135 alan vardır. Los Angeles’a yakınlığı bu kamp alanının, sörf, rüzgâr sörfü, yüzme ve plaj taraması gibi olanaklarına talebi arttırmaktadır. Ayrıca birçok su kenarı aktivitesine de olanak sağlamaktadır. Sadece plaj değil, aynı zamanda çınar ağaçlarının yükselen dalları altında, kırlarda yürüyüş yapmak için harika parkurları da bulunmaktadır.

Leo Carrillo State Park

Clear Lake State Park

Klasik göl kenarı kampı için, Kaliforniya’daki en büyük doğal tatlı su gölünün yanında kalmanın keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan Clear Lake State Park’ı tercih etmelisiniz. Buraya geldikten sonra göl kıyılarında yürüyüş yapmak, plajlarda yüzmek veya güneşlenmek, tekne gezintisi yapmak, balık tutmak veya sadece doğal ortamın tadını çıkarmak gibi çeşitli aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz.

kamp :Clear Lake State Park

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

9 görüntüleme

Comments


bottom of page