top of page

Uber Tarafından “İyi Davranışa” Teşvik

Uber yolculuğunda yolcuların güvenliği ve rahatı önemli olduğu için sürücülere uymaları gereken bazı kurallar belirlenmiştir. Bu durum tam tersi olarak yolcuların da uyması gereken bazı kurallar getirilmiştir. Bu kuralların amacı ise müşterileri iyi davranışa teşvik etmektir.

Uber Yolcuları Artık Sürücülerden Aldıkları Puan Detaylarını Görecek

Uber’de nasıl düşük bir puanla sonuçlandığınız konusunda kafanız mı karıştı? Uber’e gelen özellik sayesinde biraz daha fazla bilgi sunacak.

Uber Yolcuları Artık Sürücülerden Aldıkları Puan Detaylarını Görecek

Uber kaç sürücünün size bir yıldız, beş yıldız ve diğer puanları verdiğinin dökümünü görmenizi sağlayan bir seçenek sundu. Daha önce, kullanıcılar yalnızca ortalama puanlarını görebiliyordu.

Uber Derecelendirme Bölümüne Nasıl Ulaşılabilir?

Derecelendirme dökümünü bulmak için birkaç adım izlemeniz gerekmekte. İlk önce uygulamanın Ayarlar menüsünü açıp, Gizlilik ve ardından Gizlilik Merkezi’ni açmanız gerekiyor. Oradayken, sağa kaydırıp ve “Uber’i nasıl kullandığınızın bir özetini görmek ister misiniz?” seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında ise “verilerinize göz atın” bölümüne gidip “derecelendirmelerimi görüntüle”ye dokunun. Ayrıca bu bilgilere Uber’in web sitesinden de ulaşabilirsiniz.

Uber Derecelendirme Bölümüne Nasıl Ulaşılabilir?

Bu Özellik Yolcuları Daha İyi Davranışlar Sergilemeye Teşvik Edecek

Uber’e göre yeni özelliğin amacı, müşterilere platformdaki en son 500 seyahatlerine dayanan mevcut puanlarını daha iyi anlamalarını ve yolculuklar sırasında iyi davranışlar sergilemelerine teşvik etmek.

Uber’de (UBER) gizlilik ve öz sermaye ürünleri başkanı Zach Singleton, “Kullanıcılara puanlarının nasıl hesaplandığına bir göz atarak, her yolculukta yolcular ve sürücüler arasında olumlu yolculuklara teşvik etmeye yardımcı olabileceğimizi umuyoruz” dedi.

Uber, tüm tanımlayıcı bilgilerin güvenlik nedenleriyle anonim tutulduğunu belirtti.

Platformdan Devre Dışı Bırakılma Riskine Sahipler

Daha düşük derecelendirmeye sahip yolcular ve sürücüler, platformdan devre dışı bırakılma riskiyle karşı karşıya. Şirket, kullanıcının sonlandırma noktasını belirlerken çeşitli faktörleri hesaba kattığından, devre dışı bırakılma durumu şehirden şehre farklılık göstermekte.

Platformdan Devre Dışı Bırakılma Riskine Sahipler

Amerika Şehirlerindeki Yolcu Profilleri Nasıl?

Uber, en düşük ortalama yolcu puanına sahip ABD şehrinin New York olduğunu, ardından Seattle ve Washington, DC San Antonio olduğunu belirtti. Teksas’ın ise en iyi ortalama yolcu puanına sahip şehirler listesinin başında olduğunu açıkladı.

Uber, puanlarını yüksek tutmak için yolcuların temiz olmalarını, emniyet kemerlerini bağlamalarını, zamanında hazır olmalarını, saygılı olmalarını ve kapıyı çarpmaktan kaçınmalarını tavsiye ediyor.

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

12 görüntüleme

Comments


bottom of page