top of page

UFO Manzaraları İçin En İyi Konumlar

1950’lerde ve 60’larda uzaylılar ve UFO çok modaydı. Belki de “Space Patrol” ve “Tales of Tomorrow”dan “Lost in Space” ve “Star Trek”e kadar birçok bilim kurgu sayesinde, evler bile uçan daireler gibi görünecek şekilde inşa edildi. Günümüzde, gökyüzünde ortaya çıkan açıklanamayan cisimlerle büyülenen birçok insan sayesinde uzaylılara ve UFO’ya olan ilgi bir şekilde yeniden diriliş göstermiştir.

Tanımlanamayan bir uçan cismi veya bir uzaylıyı tespit etmek için en iyi şansı veren yerde kalmak istiyorsanız, dünya dışı her şey için bu konumlardan birine ziyaret gerçekleştirmelisiniz.

Joshua Tree, California

Joshua Tree Ulusal Parkı 33. Kuzey Paraleli üzerinde yer almaktadır ve burası garip UFO’ları ve paranormal söylentileri ile ünlüdür. Burada bildirilen birçok UFO gözlemi vardır. Bazıları, yüksek mineral içeriği, benzersiz bir kuvars tepesi ve yeraltı su yollarının, onu özellikle açıklanamayan cisimler ve durumlar için elverişli kıldığını iddia etmektedir.

Burada birçok kişi, yılın en büyük etkinliklerinden biri olan “Çölde Temas” ile olasılıkları tartışmak için bir araya gelmektedir. Dört günlük konser, dünya dışı varlıklar, eski uzaylılar, ekin çemberleri, UFO’lar ve daha fazlası hakkında sohbet etmek için birçok araştırmacı, amatör ve profesyoneli bir araya getirmektedir. Ayrıca buradayken, Skull Rock (Kafatası Kayası) gibi tuhaf kaya oluşumları ve parkın adaşı Joshua ağacı da dahil olmak üzere bitki yaşamı etrafında yürüyüş yapmak için kilometrelerce parkur bulunmaktadır.

UFO Manzaraları için En İyi Konumlar:Joshua Tree, California

Rachel, Nevada

51. Bölge, Amerika’nın en ünlü UFO alanlarında biri olarak kabul edilmektedir. 1950’lerde Nevada Test ve Eğitim Aralığı çevresinde pek çok olay rapor edilmiştir. Aslında, bu pratikte günlük bir olaydı, ancak çoğunlukla ordunun bölgeyi tuhaf renkli aydınlatmaya sahip ve yüksekten uçan askeri uçaklar için test sürüşlerinde kullanması nedeniyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Yine de, burada gerçekleşmiş olan uzaylılar üzerinde yapılan otopsiler veya kaybolan pist hakkındaki hikayeler akıllara kazınmıştır.

Burası 70 yıldır efsane bir konumdur. Ayrıca buraya hala girişler yasaktır ve izinsiz girerseniz hapse atılmanıza neden olmaktadır. Neyse ki, yakındaki Rachel kasabası bol miktarda eğlenceli ve keşif dolu bir deneyim sunmaktadır. Yerel bir motel/restoran olan Little A’Le’Inn’e ev sahipliği yapmaktadır ve burada bir ücret karşılığında, sizi 51. Bölge çevresine götürecek yerel bir rehberle bağlantı kurulabilmektedir.

UFO Manzaraları için En İyi Konumlar:Rachel, Nevada

Marfa, Texas

Batı Teksas’ta sadece 2.000 civarında bir nüfusa sahip tenha bir kasaba olan Marfa, konserler ve film festivallerinden şaşırtıcı sayıda etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Ancak en çok 1800’lerin sonlarından beri bildirilen gizemli ışıkların ortaya çıkmasıyla bilinmektedir. Cowhand Robert Reed Ellison, Chinati Dağları’nın üzerinde parlak kırmızı, beyaz, sarı, mavi ve pembe ışıkları ilk fark eden oldu. O zamandan beri yılda yaklaşık 30 kez ortaya çıkmaktadırlar. Bazıları onları far veya küçük yangınlar olduğunu iddia ederek bilimle açıklamaya çalışırken, diğerleri hayalet veya UFO olduğuna inanmaktadırlar. Gizem devam etmekte ve ışıklar her yıl sonbaharda Marfa Işık Festivali’nde geçit töreni, canlı müzik, yiyecek ve içecekle kutlanmaktadır.

Marfa, Texas

Roswell, New Mexico

Roswell, uzaylı ve UFO ile ilgili şeyler söz konusu olduğunda dünyanın en ünlü şehirlerinden biridir. Her şey 1947’de çiftçi Mac Brazel’in arabasını sürerken alevler içinde bir miktar folyo, çubuk ve kauçukla karşılaşmasıyla başladı. Yetkililerle temasa geçtikten sonra, ordu olay yerine geldi ve halka Roswell’de düşen bir uçan dairenin kalıntıları olduğunu açıkladı. Sonunda hükümet bunun bir hava balonu olduğuna karar verdi, ancak bu uzaylı temalı kasabanın itibarını değiştirecek bir durum değildi. Birçok insan bu olayın UFO etkinliği için en iyi yer olduğuna inanmaktadır. Bu olay, UFO festivalinden Uluslararası UFO Müzesi ve Araştırma Merkezi’ne ve hatta uçan daire şeklinde bir McDonald’s’a kadar kasabanın bundan en iyi şekilde yararlanmasına yol açmıştır.

Roswell, New Mexico

Sedona, Arizona

Sedona şaşırtıcı derecede güzeldir. Burası şifa ve meditasyon için elverişli enerji merkezleri ve uzaylı yaşamı çizen New Age havasıyla tanınmaktadır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aynı zamanda UFO avcıları için önemli bir konumdur.  Bunun sebeplerinden biri, uzaylılarla ilgili sırları halktan gizlemek için hükümet tarafından kapatıldığı söylenen Bradshaw Ranch’e ev sahipliği yapmasıdır. Bazıları onun boyutlar arası bir portal içerdiğine bile inanmaktadır. Bölge hala kısıtlı olsa da, sizi UFO’ları aramaya çıkaracak, dürbün ve gece görüş gözlüğü ile gerçekleştirilen gece turlarına sahiptir.

Sedona, Arizona

Hooper, Kolorado

Güney Colorado’nun San Luis Vadisi, tüm aksiyonun merkezi Hooper’da tuhaf puro şeklindeki nesneler, uçan diskler ve hızlı hareket eden ışık raporları ile ünlüdür. En fazla 100 kişinin yaşadığı küçük kasaba, vadinin üzerinde yükselen Sangre de Cristo Dağları’nın manzarasını sunmaktadır. Fakat en büyük cazibesi UFO gözetleme kulesidir. Gözetleme kulesi, kasaba sakinleri tarafından 2000 yılında Judy Messolin’in mülkü üzerine inşa edilmiştir. Burası birçok onaylanmış manzaraya sahip olan UFO etkin noktasının 360 derecelik bir görünümünü sunmaktadır. 20’den fazla medyum, Messolin’in “Şifa Bahçesi”nde iki büyük girdap gördüğünü iddia etmektedir.

Hooper, Kolorado

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

3 görüntüleme

Komentáře


bottom of page