top of page

Volkswagen Bütçe Dostu Arabası

VW, ilk kez otomobil satın alacak kişilere yönelik küçük, ucuz elektrikli SUV’u ortaya çıkardı. Münih’teki bir otomobil fuarında Volkswagen (VW) ID. Life açılışını yaptı. Bu dar şehir sokaklarında sürmek için tasarlanmış küçük, kutu gibi bir elektrikli SUV aracıdır. Bu araç şu anda sadece sevimli bir konsept araçtır. Fakat VW 2025 civarında buna benzer bir şey üretmeyi planlıyor.

Volkswagen Bütçe Dostu Arabası

İlk Kez Araba Alacak Kişiler İçin Uygun Fiyatlı Olarak Tasarlandı

ID. Life, genç yaşta ilk kez araba alacaklar için fiyatlandırılmakta. Mevcut döviz kurlarında 24.000 $‘ın hemen altında eşdeğer olan yaklaşık 20.000 €’ya mal olacak. VW, yeni modelin hangi pazarlarda sunulacağını açıklamadı.

İlk Kez Araba Alacak Kişiler İçin Uygun Fiyatlı Olarak Tasarlandı

Volkswagen ID. Life Hem Bütçe Hem de Çevre Dostu

Sadece bir konsept araç olduğu için, ID. Life’ın tasarımcıları gerçek üretim aracında görünmeyebilecek bazı özellikleri dahil etti. Örneğin, araba birkaç farklı geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir malzemeden yapılmıştır. VW, otomobilin boyasında renklendirici madde olarak talaş kullanıldığını ve hafif kaldırılabilir tavanın geri dönüştürülmüş şişelerden yapıldığını belirtti. VW, lastiklerin biyolojik bazlı yağlardan, pirinç kabuğundan ve doğal kauçuktan yapıldığını iddia etti.

Volkswagen ID. Life Hem Bütçe Hem de Çevre Dostu

Üstü açık direksiyon simidi ve vites kolu dahil olmak üzere bir çok sürüş özelliğini kontrol etmek için ortasında bir dokunmatik ekrana sahip. Sürücünün kendi cep telefonu, orta dokunmatik ekran gibi kullanılabilir.

Araç, Mobil Eğlence Merkezine Dönüştüren Birçok Özelliği de İçeriyor

Volkswagen marka CEO’su Ralf Brandstätter, “Yarının müşterisi sadece A’dan B’ye gitmek istemeyecek, bir otomobilin sunabileceği deneyimlerle çok daha fazla ilgilenecek” dedi ve ” Bir ID. Life konsept aracımız buna cevabımız.” diye ekledi.

Araç, Mobil Eğlence Merkezine Dönüştüren Birçok Özelliği de İçeriyor

Küçük crossover, gösterge panelinden yükselen bir projeksiyon ekranının yanı sıra bir video oyunu projektörüne bile sahip. Ön ve arka koltuklar, yatak olarak kullanılmak veya büyük yüklere yer açmak için düz bir şekilde katlanabilir.

Volkswagen Diğer ID Modellerinden Farklı Özellikleri Bulunmakta

Life ve ID.4 crossover SUV gibi bazı güncel VW modelleriyle aynı elektrikli otomobil mühendisliğine dayanmakta. ID. Life daha küçük ve VW’nin diğer ID modelleri gibi arkadan çekiş yerine önden çekişe sahip. VW’ye göre, otomobil sıfırdan 60-mile yedi saniyenin altında gidebilir. Avrupa test parametrelerine göre tek bir şarjla yaklaşık 248 mil seyahat edebilecek.

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

15 görüntüleme

Comments


bottom of page