top of page

Walmart: Uygun Fiyatlı Kıyafet Satışı

Müşteriler bahara hazırlanırken Walmart, uygun bir bütçeyle stil arayan tüketicileri kendine çekmeye çalışmak için modaya uygun yeni kıyafetleri piyasaya sürüyor.

Walmart Uygun Fiyatlı Özel Giyim Marklarının Açılışlarını Yapıyor

Walmart mega perakendecisi, özel giyim markalarından ikisi olan Free Assembly ve Scoop için bahar koleksiyonlarının açılışını yapıyor. Markalar moda tasarımcısı ve Bravo’nun “Project Runway” jürisi Brandon Maxwell’in ilkleridir. Maxwell’in kendi lüks markası ve Michelle Obama’dan Lady Gaga’ya kadar ünlü kadınları giydirme geçmişi var. Walmart, geçen baharda onu markaların yaratıcı direktörü olarak işe aldı.

Walmart Uygun Fiyatlı Özel Giyim Marklarının Açılışlarını Yapıyor

Yeni koleksiyonlar giyim ve aksesuarları içermekte. Bu koleksiyonlar önümüzdeki haftalarda web sitesinde ve belirli mağazalarda halka sunulacak. Walmart’ın sadece çorap, tişört ve diğer temel ürünlerin tedarikçisi olarak değil, uygun fiyatlı moda için bir hedef olarak bilinmek için gösterdiği iddialı çabanın bir parçası.

Walmart’ın yıllık gelirinin yaklaşık %60’ı gıda ürünlerinden gelir. Fakat giyim, ev dekorasyonu ve diğer genel ürünler daha yüksek kârlar sağlar ve alışveriş sepetlerindeki ürün sayısını artırabilir.

Maxwell, müşterilerin üstlerde, elbiselerde ve diğer ürünlerde metal çıtçıtlar, sertifikalı vegan deri ve benzersiz kot yıkamalar dahil olmak üzere benzersiz detayları fark edeceklerini söyledi. Bahar koleksiyonlarındaki ürünlerin fiyatları 8$ ile 75$ arasında değişiyor.

Maxwell, “Umarım insanlar gerçekten gurur duyduğumuz bir şey olan kaliteyi hissederler” dedi ve  “Giyim kişisel bir deneyimdir ve size nasıl hissettirdiği ile ilgilidir.” diye ekledi.

Walmart’ın Giyim Stratejisi Olumlu Sonuç Verdi

Free Assembly ve Scoop’un yanı sıra Walmart’ın iki özel, yüksek markası daha var; Birisi Sofia Jeans, aktris Sofia Vergara ile geliştirilen bir seri. Diğeri ise satın alınan Eloquii markasından ilham alan büyük beden kadın koleksiyonu Eloquii Elements.

Walmart'ın Giyim Stratejisi Olumlu Sonuç Verdi

Walmart, giyim satışları için büyüme veya gelir rakamlarını paylaşmayı reddetti. Fakat stratejisinin işe yaradığına dair bazı işaretler var. Geçen haftaki kazanç çağrısında CEO Doug McMillon, giyimin tatil çeyreğinde en güçlü kategorilerden biri olduğunu söyledi.

Walmart’da Online Olarak Kıyafet Denemek Artık Mümkün

Walmart, ilkbahar koleksiyonları halka sunarken, özel markaları tanıtmak için mağazalarını ve web sitesini kullanıyor.

Free Assembly’nin bahar koleksiyonunda erkek, kadın ve çocuk giyiminde yaklaşık 500 parça bulunuyor. Koleksiyon, geçen baharın iki katı olan 1.000 mağaza ve perakendecinin 4.700’den fazla ABD mağazasının kabaca %20’si tarafından satışa sunulacak.

Incandela, “Açıkçası bu, mağaza sayısını artırarak markalara maruz kalmanın en büyük yollarından biri çünkü insanlar onu mağazalarda görüyor. Daha sonra online ve mağazalarda satın alıyorlar” dedi.

Scoop’un kadın koleksiyonu 500 mağaza ve Walmart’ın web sitesinde sunulacak. Denim ürünlerden eteklere eteklerden ayakkabılara kadar 56 parçadan oluşuyor.

Walmart'da Online Olarak Kıyafet Denemek Artık Mümkün

Şirketin modaya atılması, Walmart’ın web sitesini bünyesine dahil edilebilecek teknolojiye sahip sanal bir soyunma odası başlangıcı olan Zeekit’i satın alması için ilham verdi.

Walmart, ürünlerin mağazalarda nasıl göründüğünü de deneyimliyor. Walmart’ın sahip olduğu ve ulusal markalarını sergilemek için Bentonville, Ark. , ana merkezinin yakınındaki bir mağazayı yeniledi. Geliştirmeler arasında genişletilmiş koridorlar, ilave aydınlatma ve mağazanın önünde markalı bölümlerde mankenler yer alıyor.

Incandela’ya göre bu tasarım formatı daha fazla mağazada kullanılacak. “Müşterinin ürünün kalitesini ve tarzını görebilmesi için ürünü mankende görmek ve ayrıca dağınıklığı ortadan kaldırmak istedik ve bu durum işe yarıyor. Müşteri, göz atabilecekleri ve keşfedebilecekleri ilham verici bir alışveriş deneyimi arıyor” dedi.

Bu tarz konularda daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayıp yazılarımıza göz atabilirsiniz.

2 görüntüleme

Komentáře


bottom of page